Szekszárd Bad Bones – Zala Predators Összefoglaló

április 20th, 20150 Comments »

Egy héttel a szezonkezdő mérkőzés után, április 19-én Szekszárdra látogatott a a zalai együttes, ahol a Bad Bones várta őket. Az időjárás az előző hétvégéhez hasonlóan remek tavaszi napsütéssel járult hozzá az összecsapáshoz.

A mérkőzés kezdete tökéletesen megegyezett az előző heti forgatókönyvvel. A pénzfeldobást a Predators nyerte, és a visszahordást választották. Az első drive ígéretesen indult, azonban a félpályánál megakadt a támadó gépezet, punt következett. Ezt követően a szekszárdi Offense véghez vitte azt, amit a Sharks 2-nek nem sikerült. #1 Gyarmati Máté 60 yardos átadása után #80 Szabolcska Balázs áttörte a Védelemet, megszerezve a mérkőzés első TD-jét. Az extra pontot #17 Greitling Mihály értékesítette. 7-0

A válasz azonban nem váratott sokat magára, #24 Hasznos Sebastián és #34 Lőke Dániel futásaival végig menetelt az egész pályán, majd végül Hasznos Sebastián 4 yardról beért a célterületre, és #20 Orsós Attila extra pontjával kiegyenlítettek. 7-7

DSC_6218

A második negyed eléggé kiegyenlítettnek bizonyult, mindkét együttes főként a futásokkal operálva próbált előre jutni, azonban a védelmek rendre megakadályozták az End Zone megközelítését. A Bad Bones irányítója, Gyarmati Máté viszont sikeresen meglepte 1-1 hosszabb szélső futással a zalai védelmet, és egy 13 yardos futással megszerezte csapatának újra a vezetést. Az extra pont kimaradt. 13-7

DSC_6447
A válaszadásra megvolt a lehetősége a Predatorsnak, hiszen a következő szekszárdi támadósorozatnak #12 Perl Bence Interceptionje vetett véget, azonban az óra lepörgött, nem sikerült pontokra fordítani a lehetőséget. Tehát az első félidő végén még semmi sem dőlt el.

DSC_6354

A második félidő azonban teljesen más képet mutatott. A Predators védelme nem találta a helyét, és Gyarmati szélső futásait rendszeresen nem tudták levédekezni, így az első drive további hazai pontokat eredményezett, és ezúttal az extra pont se maradt ki. 20-7
Borzasztóan indult a második félidő a támadásnak is, #9 Vati Márk elejtett labdáját #92 Berek Richárd összeszedte, és pár play-el később #83 Nagy Viktor egy 3 yardos elkapással megszerezte az újabb hatpontost. Sikeres extra pont után az eredmény 27-7

A negyedik negyed se hozott változást, hiába haladt előre a támadó sor Vati Márk és #22 Tatár Sándor futásaival, a szekszárdi védő #32 Poór Attila interceptionje ismét megállította a haladást. A szekszárdi drive ismét pontokkal végződött, Gyarmati egy 1 yardos futással megszerezte 3. futott TD-jét a mérkőzésen. Az extra pont sikeres, ezzel beállítva a végeredményt. 34-7

A végeredmény 34-7 (7-7, 6-0, 14-0, 7-0) lett a Bad Bones javára.

Ezen a napon nem találta se a Támadás, se a Védelem azt a formáját, ami mind az Edzők mind Önmaguk részéről elvárás lett volna. A végeredmény talán nem tükrözi hűen a két csapat közti különbséget, mivel a mérkőzés nagy részében eléggé kiegyenlítettnek tűnt a felek küzdelme, azonban azokat a bizonyos kulcsfontosságú momentumokat nem sikerült megragadni. Elkeseredettségre viszont nincs semmi ok, hiszen egy győzelemmel és egy vereséggel jelenleg a Divízió II tabellájának 4 helyén áll a Zala Predators.

A következő mérkőzés május 10-én lesz, ahol a Fehérvár Enthroners látja vendégül a Predatorst, tehát van még 3 hét helyre tenni a mérkőzésen történteket, kielemezni a mérkőzés felvételeit, és tanulni az elkövetett hibákból.