Fehérvár Enthroners – Zala Predators összefoglaló

május 11th, 20150 Comments »

Utolsó pillanatban változó helyszín, utolsó pillanatban a mérkőzéstől távol maradni kényszerülő játékosok és edzők, iszonyatosan erős szél. Nem túl jó előjelek egy összecsapáshoz, amelynek kimenetele a szezon végi elszámolásnál kulcsfontosságú jelentőségű…

A pénzfeldobást az Enthroners nyerte, akik a visszahordást választották. Ezután pedig azt az arcukat mutatták, amit eddig nem. Futójátékokkal haladtak előre, méghozzá elég eredményesen. A támadó sorozatnak az újra pályára lépő #5 Erki-Kiss Péter vetett véget, aki az 1 yardos vonalnál elkapta az ellenfél irányítójának #10 Erős Márknak a passzát. Jöhettek tehát a támadók. Sajnos nem sikerült túl sokat előre haladni, 4&punt következett. A rúgás a nehéz körülmények miatt elég rövidre sikerült, mindösszesen 30 yard volt a Koronázók által leküzdendő távolság, amit sikeresen le is tudtak, hiszen #12 Sándor Gergely 10 yardos elkapással megszerezte az első pontokat. Az extra pontot #88 Zách György értékesítette. 7-0

DSC_7323

A folytatásban továbbra sem találta magát a Ragadozók támadó sora, az első first down megszerzésére a második negyedig várni kellett. Remekül alkalmazkodott viszont a védelem az ellenfél stratégiájához, nem igazán sikerült előre haladnia a hazai csapatnak. #55 Dezső Tamás és #57 Vati Zoltán is több sikeres szerelést, #31 Piskor Péter és a magát a védelemben is kipróbáló #24 Hasznos Sebastián is több passzvédekezést mutattak be, valamint #68 Molnár Dávid és #92 Lengyel Gábor sackelték is a fehérvári irányítót. Az újabb zalai támadás viszont kevésbé volt eredményes. #9 Vati Márk labdáját #43 Krosenczki Imre húzta be, visszaadva ezzel a támadás jogát a hazaiaknak, akik éltek is a lehetőséggel, #82 Tóth Nándor 3 yardos elkapásával és #12 Sándor sikeres két pontos kísérletével az eredmény: 15-0

DSC_7192

A második negyed végére összeszedte magát a Predators támadó alakulata,  és egy jól haladó drive után #84 Szabó Áron be is juttatta Vati Márk passza után a labdát a célterületre, azonban a TD-t egy “block in the back” szabálytalanság annullálta.

A második félidő az első félidő végéhez hasonlóan sikeresen indult, az első driveból egyből pontokat sikerült szerezni. Vati Márk egy 25 yardos futás után felírt ismét egy 6 pontost a neve mellé. A két pontos kísérlet sikertelen volt. 15-6

DSC_7375

Sajnos azonban nem váratott magára sokat a válasz, #12 Sándor ismételten –Erős Márk sérülését követően beálló #11 Nagy Tamás– 10 yardos passzt követően növelni tudta a pontkülönbséget. A két pontos kísérlet nem sikerült. 21-6

A következő fehérvári támadást #48 Tatár Sándor állította meg, aki Nagy Tamás eladott labdáját egy 80 yardos visszahordás után a 2 yardos vonalig sikerült visszahordania, azonban ebből pontot szerezni ismét nem sikerült.

Így kezdődött a negyedik negyed, ami elég komoly izgalmakat hozott. 15 pont hátrányból minden esélye megvolt a Predatorsnak, hogy megfordítsa a meccset. Az első támadás azonban egy interceptionnel kezdődött. #22 Papp Dániel megszerezte Vati passzát, viszont a csapata puntolni kényszerült. A következő Predators támadás azonban eredményt hozott! Egy egész pályás menetelést követően #22 Tatár István Vati 1 yardos átadását a célterületen kapta el. A 2 pontos kísérletet Vati sikeresen megfutotta. 21-14

DSC_7538

Ekkor 7 perc volt a mérkőzésből hátralevő idő. Az elnyújtott fehérvári támadó sorozatot sikeresen megállította a védelem, Zách kimaradt Field Goalja után a labda ismét a Ragadozók kezébe került. A sikeres előre haladást meg-meg szakították kisebb szabálytalanságok, azonban sikerült az ellenfél célterületéig eljutni. 1:40-el a vége előtt 4&GOAL szituácóban azonban nem sikerült az egyenlítés. A hátralevő időt a Koronázók lefuttatták.

A végeredmény: 21-14 (7-0; 8-0; 6-6, 0-8)

Coach Steven Benefield a mérkőzés után: “Nehéz ezzel a mérkőzéssel kapcsolatosan bármi pozitívra gondolnom. Nagyon csalódott vagyok a végeredményt illetően. A játékosok rengeteg hibával játszottak, a 4. negyedben a false startokból, szabálytalan blokkolásokból és egyéb hasonló apróságokból összeszedett 80 yard büntetés iszonyatos mennyiség. Ennek ellenére a mérkőzés végén ott volt a lehetőség a kezünkben, hogy egyenlítsünk. Fegyelmezettebb játékkal, odafigyelve ezekre a kis dolgokra megnyerhettük volna a mérkőzést. 2 hét múlva a Dabas ellen bizonyíthatjuk, hogy több van bennünk ennél.”

A Predators ezzel visszacsúszott a tabella 6., még rájátszást érő helyére.
4., egyben utolsó alapszakasz mérkőzését 2015 május 23-án játssza Zalaegerszegen, ahol a Dabas Sparks együttesét látják vendégül.